Ця книга з'явилася завдяки Вам, мої улюблені читачі. Більше двох років тричі на тиждень я пишу для Вас свої статті, намагаючись пояснити простою мовою складні речі і прищепити звичку та любов до профілактики захворювань. Для мене це дуже важлива частина життя – творча. Однак творчість на те і творчість, що ніколи не залишає світ байдужим. І мені стали приходити десятки листів з проханням опублікувати статті, зібрати їх в одному місці, щоб було зручно читати і перечитувати. Спочатку такі пропозиції викликали у мене лише посмішку, але листів і коментарів ставало все більше. І я задумалася. У цей момент мене знайшла пропозиція цього чудового видавництва. Я щиро вірю, що потрібно завжди слухати підказки Всесвіту, і звичайно ж погодилася. І ось тепер Ви тримаєте в руках цю книгу, і я дуже сподіваюся, що вона принесе Вам користь і задоволення.
Головна ідея цієї книги: «Профілактика або лікування? Роби все вчасно!». Адже своєчасне попередження чи лікування захворювань зберігає для нас важливі, невідновлювальні ресурси - здоров'я, час, працездатність, здатність до активного та повноцінного життя. Та й інші ресурси теж економить, наприклад, гроші. Якщо Ви все життя будували кар'єру, заробляли гроші, будували бізнес або збирали на квартиру, то краще витратити все це на купу корисних справ, ніж на лікарів, лікарні і виснажливе лікування. Які? Кожен вибирає для себе – подорожі, книги, приємні серцю речі, освіту дітей, подарунки онукам. Все, що приносить Вам радість чи має смак життя.
Для Вашої зручності ми розділили книгу на 2 великі розділи - у першому зібрані всі статті, присвячені профілактиці, а в другому, відповідно, зібрана інформація про своєчасне лікування. Зверніть увагу на те, що розділ «Профілактика» набагато менший, ніж розділ лікування. Так і в житті – клопоту з лікуванням набагато більше, ніж з попередженням захворювань.
Чому така назва? Працюючи більше 18 років в інфарктному відділенні, я помітила, що для 75 відсотків людей, які приїжджають на машині швидкої допомоги до мене на пропускник з інфарктом або інсультом, це перше звернення до лікаря. Але я достеменно знаю, що катастрофа у більшості випадків не відбулася б, якби людина звернулася до лікаря за 10-20 років для цього. Не за лікуванням, а за профілактикою. Уявляєте, якби так чинив кожен, скільки інфарктних або інсультних відділень закрилося б? Скільки безсонних ночей лікарі провели б вдома, з родиною? Моя мрія, щоб медицина 21 століття ставала профілактичною. Щоб більшу частину свого часу лікарі витрачали на те, щоб допомогти людям уникнути хвороб, а не на те, щоб лікувати їх. Думаю, більшість лікарів погодяться зі мною, і їх не образить назва цієї книги. Адже я сама віддала екстреній медицині багато років свого життя і знаю, як це непросто. Як для лікаря, так і для пацієнта.
Як правильно читати книгу? Вам необов'язково читати цю книгу сторінка за сторінкою, як роман чи оповідання. Ви можете вибирати будь-яку главу на сьогодні. Звичайно, краще почати з тієї теми, яка є ближчою до Вас. Маю велику надію, що для багатьох людей книга стане настільною. І не забудьте подарувати її тим, хто Вам небайдужий – батькам, друзям, коханим.
Щиро бажаю всім профілактики замість лікування, здоров'я і задоволення від життя. А я як і раніше рада відповісти на всі питання на сторінці в фейсбуці Ваш кардіолог або надсилайте їх на електронну пошту
annasoloshch@gmail.com.
Завжди Ваш кардіолог, Анна Солощенко.